Scheenbeschermers verplicht

Uit veiligheidsoverweging heeft Sporting Almere besloten dat met onmiddellijke ingang het dragen van scheenbeschermers ook tijdens trainingen voor alle spelers verplicht is. Bij de jeugd was deze regel al eerder van toepassing. Het is dan ook normaal dat het bij de A-junioren niet stopt. Senioren hebben een voorbeeldfunctie naar onze jeugdspelers toe. De KNVB en de daaraan gerelateerde verzekeringsmaatschappij hebben niet voor niets hierop beleid gemaakt. Zij willen het aantal blessure gevallen terugdringen.

Wij staan achter het beleid van de KNVB. We horen vaak het excuus dat het niet fijn is om met scheenbeschermers te trainen. Echter bij wedstrijden is het dragen al verplicht. Onze spelers kunnen op de training alvast wennen aan het dragen van scheenbeschermers.

Uiteraard hebben we dit ook vooraf afgestemd met onze trainers. Zij zijn van mening dat elke blessure er een te veel is. Voorkomen is dus beter dan genezen.